טיפים להדברה והרכבת חממות

הרכבה של חממות היא לא עניין של מה בכך, ומדובר במשימה שעבורה אנחנו צריכים מקצוענות ברמה הגבוהה ביותר

רבים מאתנו מתייחסים להקמה של חממה כאל סוג של חלום או שאיפה שאנחנו רוצים להשיג בשלב כזה או אחר של חיינו. והנה, בשלב מסוים מגיע הרגע הזה שלעתים נראה רחוק מאתנו מאוד – פתאום יש לנו שטח פתוח לא קטן במסגרת אזור חקלאי של ממש או אפילו בשטח הפרטי שלנו, ויש לנו הזדמנות להקים חממה איכותית, בין אם עבור שימוש פרטי שלנו ובין אם כחקלאות אורגנית ופרטית של ממש. במצבים שכאלה, אנחנו רוצים להרכיב חממה בצורה האיכותית והמקצועית ביותר, בכדי להבטיח שלשאיפות החקלאיות שלנו יהיו את התנאים האיכותיים ביותר להצליח ולגדול.

הדברה בתל אביב

הדברות לצמחים

חשיבות ההדברה בגידול צמחים בחממות חשובה לא פחות, גם ממזיקים הבאים לקראת החורף וכאלה שמגיעים בקיץ. יש לבדוק חומרי הדברה מתאימים כיוון שלא כל חומר הדברה מועיל לצמח, לכן יש לבדוק טוב ולהתייעץ עם אנשי מקצוע לכך.
בנוסף קיימים מרססים המקובעים בחממות עצמם שיכולים להועיל מתי שנדרש לצורך ריסוס החממות.

כמה טיפים להרכבה נכונה של חממות, באמצעות אנשי מקצוע או בכוחות עצמנו

  • ציוד מחייב – יש לא מעט ציוד מחייב שכל חממה חייבת שיהיה בה בשפע. אנחנו מדברים, כמובן, על המרכיבים המהותיים ביותר שכל גידול צמחי חייב – חמצן, אור שמש, טמפרטורה מסוימת, השקיה, דישון ותנאי לחות. לכל הדברים האלה חייבים להתאים את הציוד האיכותי ביותר. בתור התחלה, יש לתכנן שליטה על מזג האוויר בצורה מדויקת כיאה לחממה. גם השליטה על תנאי הלחות היא חשובה במיוחד, וכחלק ממערכת הטמפרטורה חשוב לתכנן גם את זה. מערכות ההשקיה והדישון הן חלק בלתי נפרד מכל חממה, וכאן מגיע מקום שבו חשוב להשתמש באנשי מקצוע. כמו כן גם מרססים חשוב שיהיה בחממה, אפשר להיעזר במדביר שידביר מפני מזיקים ושאר טפילים וכן להיעזר בציוד של ריסוס קבוע הנמצא בחממה. לבסוף יש לחשוב על גלילי פוליאתילן עבור ההגנה על הצמחים מחד, וחשיפתם לאור שמש מאידך.
  • מה כל צמח צריך? בדרך כלל כאשר אנחנו מרכיבים חממה אנחנו עושים זאת עבור גידולים מאוד ספציפיים. משום כך, אנחנו צריכים להבין בדיוק מה הם התנאים שהגידולים שאנחנו רוצים בחממה שלנו צריכים. אם מדובר בצמחים שצריכים סביבה סגורה במיוחד – הרי שגלילי פוליאתילן נוספים עבור הגנה על כל צמח וצמח נחוצים לנו. אם מדובר בתנאים ספציפיים של חום, קור, לחות או דישון – הכל חייב להתבצע בצורה מדויקת עבור הצרכים של כל צמח וצמח, וזהו חלק בלתי נפרד מההרכבה של כל חממה באשר היא.

צמחים והדברות

כמו כן, כל צמח היום, בין אם זה צמח בר או צמח מוגן חייבים ריסוסים והדברות בין עונות השנה. בחודשי הקיץ יש לרסס יותר לאו דווקא בשל נמלים ומזיקים קטנים, אלא מפני הנחשים שיוצאים ממחילותיהם בחודשי הקיץ ומזיקים לצמחיה הרבה.

החל מגלילי פוליאתילן ועד מערכות לחות והשקיה – ודאו כי הציוד שיש לכם מתאים להרכבה של חממה

כאמור, הציוד שאנחנו צריכים עבור הרכבת חממה, מגלילי פוליאתילן ועד מפוחי אוויר בהיקף תעשייתי גדול – הוא החלק החשוב ביותר של הרכבת החממה. ברגע שבו יש לנו את הציוד המקצועי הנחוץ, מתוצרת איכותית ברמה הגבוהה ביותר, ההתקנה עצמה יכולה גם להתבצע בצורה עצמאית אם אנחנו אנשים עם ידיים טובות וחוש טכני. בכל מקרה, יש לא מעט אנשי מקצוע שכמובן יוכלו לסייע לנו במלאכה מקצועית זו.

טיפים להדברה והרכבת חממות
דרג את המידע