הדברת מכרסמים בתל אביב

הדברת מכרסמים בתל אביב

מכרסמים כגון: חולדות ועכברים מתרבים במהירות גבוהה. מעבר למטרד שהם גורמים לבני האדם הפוחדים מהם ומעלים אצלם את סף החרדה, המכרסמים מעבירים בגופם מחלות.
המכרסמים הללו מחפשים מזונות בבורות ביובים, פחי אשפה ומקורות אשר יש בהם המון לכלוך וזוהמה כגון שווקים. בחיפושם אחר מקורות מים, הם מגיעים לא פעם לבתי מגורים, דירות ובניינים משותפים. תל אביב היא ישוב עירוני צפוף למדי המשופע בבניינים ובבתי מגורים משותפים.
הצורך לבצע הדברת מכרסמים בתל אביב קיים כל העת והוא מתעצם ככל שהחולדות והעכברים מתרבים.

שיטות הדברת מכרסמים בתל אביב

קיימות מספר שיטות שונות בכדי לבצע הדברת מכרסמים בתל אביב. הדברה בתל אביב היא מאתגרת אך אפשרית.
יש המשתמשים בשיטות המסורתיות ומגדלים חתולים. בהסתמך על הידוע לנו על שרשרת המזון בטבע, חתולים ידועים כחובבים גדולים של עכברים וחולדות. אנשים אלה נוהגים להאכיל באופן תדיר חתולי רחוב ולספק להם מים ושאריות מזון במגמה לגרום לחולדות להתרחק מביתם.
יש הנוהגים להציב מלכודות פח גדולות בפינות הידועות כי החולדות נוהגות לבקר בהן. בתוך המלכודות מניחים פיתיון כגון חתיכה של נקניק או לחם וממתינים. החולדות אשר להן חוש ריח מפותח יותר, נמשכות לריח הפיתיון וברגע בו הן נוגעות בו המלכודת נסגרת עליהן. שיטה זו יעלה בעיקר למי שמעוניין רק להרחיק את המטרד מביתו ולשחרר את החולדות חזרה בטבע מבלי להרוג אותן.
יש שיטה נוספת והיא פיזור רעלים, המצריכה רישיון ועבודה של מדביר מקצועי. שיטה זו טובה ויעילה גם במקומות בהם נדרשת הדברה לעסקים. משתמשים בקופסאות האכלה מיוחדות אשר מכניסים לתוכן קוביות רעל בריח חזק של חמאת בוטנים. המכרסמים מחבבים מאוד את הריח ונמשכים אליו מיד. קופסאות ההאכלה נסגרות וננעלות ויש להן פתחים קטנים לכניסה וליציאה של המכרסמים. ממקמים אותן בפינות נסתרות או באזורים בהם ידוע כי המכרסמים נוהגים להגיע אליהם. הקופסאות הנן בטוחות ליתר חיות המחמד כיוון שהן נעולות במפתח מיוחד ומונעות מכלבים ומחתולים גישה למקור הרעל. כאשר המכרסמים נוגסים מהרעל הם מתחילים לחוש ברע ובורחים מתוך הקופסא החוצה.

הדברת מכרסמים בתל אביב
5 (100%) 1 vote